Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatus kuulutas eile välja konkursi loodavate kliiniliste valdkondade juhtide leidmiseks. Valdkondade moodustamine on osa Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu heakskiidetud eesootavatest muudatustest kliinikumi struktuuris ja juhtimises.
- Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht Andres Kotsar. Foto: TÜ Kliinikum
Kliinilisi valdkondi moodustatakse kokku kuus: 1. kliiniline valdkond, mille koosseisu kuuluvad kirurgiakliinik, androloogiakeskus, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, naistekliinik; 2. kliiniline valdkond, mille koosseisus on sisekliinik, nahahaiguste kliinik, hematoloogia-onkoloogia kliinik, lastekliinik; 3. kliiniline valdkond, mille koosseisus on südamekliinik, kopsukliinik, kõrvakliinik, stomatoloogia kliinik; 4. kliiniline valdkond, mille koosseisus on närvikliinik, psühhiaatriakliinik, silmakliinik, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik; 5. kliiniline valdkond, mille koosseisus on anestesioloogia ja intensiivravi kliinik, operatsiooniteenistus ning 6. kliiniline valdkond, mille koosseisus on radioloogiakliinik, patoloogiateenistus, ühendlabor, verekeskus, apteek.
Seotud lood
Oktoobrist alustas Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimehena tööd Priit Perens. Meditsiiniuudised uuris, mis on uue juhi mõtted struktuurreformist ja mis on äsjaalanud ametiajal plaanis ette võtta.
Kriisiolukorra kattevarjus vabastas Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu märtsi lõpus ametist TÜ Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe. Nõukogule sai otsustavaks asjaolu, et pärast COVID-kriisimeeskonna töö käivitamist ei järgnenud juhilt plaane tavapärase ravitöö koordineerimiseks.
Tartu Ülikooli Kliinikumi juhtimis- ja karjäärimudeli muudatus muudab kliinikute juhi rolli tähtajaliseks sarnaselt teiste Tartu ülikooli, aga ka teiste Eesti ja Euroopa ülikoolihaiglate tippjuhtidega, leiab Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024