• 09.05.22, 07:00

Kaitsmisele tuleb doktoritöö rakuväliste vesiikulite vahendatud embrüo-emaka suhtlusest

Juunis kaitseb Kasun Madhuranga Godakumara Godagedara Tartus filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks esitatud väitekirja "Rakuväliste vesiikulite vahendatud embrüo-emaka suhtlus – vahend hindamaks implantatsiooni-eelse embrüo talituslikku pädevust".
Kaitsmisele tuleb doktoritöö rakuväliste vesiikulite vahendatud embrüo-emaka suhtlusest.
  • Kaitsmisele tuleb doktoritöö rakuväliste vesiikulite vahendatud embrüo-emaka suhtlusest.
  • Foto: Shutterstock
Ülemaailmne viljatuse probleem vaevab hinnanguliselt 15% paaridest. Viljatuse raviks kasutatakse kunstlikku viljastamist, mille meetoditest kasutatavaim on in vitro viljastamine (IVF). Alates 1970ndatest on abistatud reproduktsioonitehnoloogia märgatavalt arenenud ja aidanud ilmale tuua miljoneid lapsi. Sellest hoolimata jääb IVFi edukus alla 40%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.10.25, 14:06
Digitaliseeritud tekstiilid – üks alahinnatuim kokkuhoiukoht tervishoius
Regionaalhaigla digipööre tekstiilide halduses on näide sellest, kuidas digitaliseerimisega on võimalik vältida ohte ning tänu andmetele on selge ülevaade tekstiilivajadusest. Eesti suurim haigla on selle valdkonna digipöörde ja tekstiililahenduste edulugu: „Kui teekonda alustasime, küsisime endalt, kas see on innovatsioon või paratamatus,“ räägib Tõnu Talisainen, Regionaalhaigla haldusteenistuse juhataja.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele