• 12.12.23, 07:00

Üha enam Suurbritannia inimesi siirdub hambaid ravima välismaale

Kui varem reisiti Suurbritanniast välisriikidesse ilusat naeratust saama, siis praegu sõidavad tuhanded inimesed kriisis oleva riikliku tervishoiusüsteemi, töötajate streikide ja tõusnud elukalliduse tõttu teistesse riikidesse saama tavalisi hambaraviteenuseid, mida Suurbritannias ei saa.
Kui Suurbritannias tulnuks ühel naispatsiendil kahe implantaadi paigalduse eest maksta 5000 naela, siis Türgis läks sama ravi koos hotellimajutusega maksma 923 naela, millele lisandus 200naelane lend.
  • Kui Suurbritannias tulnuks ühel naispatsiendil kahe implantaadi paigalduse eest maksta 5000 naela, siis Türgis läks sama ravi koos hotellimajutusega maksma 923 naela, millele lisandus 200naelane lend.
  • Foto: Shutterstock
2021. aastal oli riik OECD (majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni) 22 rikkama riigi seas hambaravi kättesaadavuselt altpoolt kolmandal kohal. Puudulik rahastus on probleemi veelgi süvendanud, mis tähendab, et riiklikus tervishoiusüsteemis (NHS) ei pääse madala hinnaga hambaarsti juurde miljonid inimesed. Kuna ravi erakliinikus on paljude jaoks liiga kallis, on inimesed juulis avaldatud raporti kohaselt hakanud endil ise hambaid välja tõmbama, vahendas Reuters.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele