• 02.05.24, 13:00

Rikkis geeni tõttu puudub inimesel võime lagundada sadu ravimeid

Geenivaramu uuring näitas, et inimeste geneetiliste eripäradega arvestamisest tõuseks kasu ka argimeditsiinis – kaks geeni mõjutavad üheskoos enam kui neljandiku praegu müügil olevate ravimite lagundamise kiirust.
Rikkis geeni tõttu puudub inimesel võime lagundada sadu ravimeid
  • Foto: Shutterstock
Tartu Ülikooli epi- ja farmakogenoomika professor Lili Milani sõnul saab jagada ravimid laia laastus kolmeks: osadele mõjuvad need hästi, teistele ei mõju üldse ja kolmandatel võivad tekkida kõrvaltoimed, kirjutab Novaator.err.ee.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.11.25, 10:05
Hilja alustada? Arstid kutsuvad üles teadlikumale pereplaneerimisele
14. novembril toimus Tallinnas Mövenpicki konverentsikeskuses Eesti Viljatusravi ja Embrüoloogia Seltsi sügisseminar „Kuidas viljakuskell tiksub?“. Konverentsil osales sadakond meditsiinitöötajat - kokku olid tulnud naistearstid, viljatusraviga seotud spetsialistid ja reproduktiivmeditsiiniga seotud teadlased.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele