• 30.08.24, 13:00

Kas tänapäeva eakad on varasematest põlvkondadest bioloogiliselt nooremad?

Ligi kolmkümmend aastat Soomes Tamperes üle 90aastaste inimeste eluolu, tervist ja töövõimet uurinud teadlased otsisid muuhulgas vastust küsimusele, kas tänapäeva eakad on varasematest põlvkondadest bioloogiliselt nooremad.
Et meeste eluea pikenemine on olnud naiste omast veidi kiirem, saavad üha rohkemad inimesed elada pikalt koos abikaasaga.
  • Et meeste eluea pikenemine on olnud naiste omast veidi kiirem, saavad üha rohkemad inimesed elada pikalt koos abikaasaga.
  • Foto: Shutterstock
Uuringu kolmes alauuringus kogutakse infot küsitluste, intervjuude, funktsionaalse võimekuse mõõtmise ja vereproovide abil. Seniste tulemuste kohaselt on inimeste tegevusvõime hoolimata rahvahaiguste, näiteks diabeedi, osteoartriidi ja hüpertensiooni laiemast levikust paranenud. Funktsionaalse võimekusega tugevalt seotud mäluhäirete ja depressiooni levimus on veidi vähenenud, vahendas mediuutiset.fi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele