President Alar Karis kuulutas möödunud nädalal välja meditsiiniseadme seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse, mille kohaselt läheb meditsiiniseadmete valdkonna pädevus uuel aastal terviseametist ravimiametisse.
Meditsiiniseadmete järelevalve on enamiku Euroopa Liidu (EL) ravimiametite ülesannete hulgas.
Foto: Shutterstock
Ravimiameti peadirektori Katrin Kiisa sõnul toimub ravimite ja meditsiiniseadmete ohutuse tagamine sarnastel põhimõtetel, hõlmates kogu toote elutsüklit alates arendusest kuni turuleviimise loani, samuti järelevalvet, ohutuse jälgimist ja toodete tagasivõtmist ning toodete määratlemist ravimiks või meditsiiniseadmeks. Seetõttu on meditsiiniseadmete järelevalve enamiku Euroopa Liidu (EL) ravimiametite ülesannete hulgas.
Meditsiiniseadmete müüjate ja tootjate 2023. aasta tulemuste ja tänavu kahe esimese kvartali tulemuste kokkuvõte näitab, et suuri muutusi juhid ei näe, ehkki keskmisest suuremat kasvu prognoositakse tegevus- ja tootmiskuludele, aga lisaks ka palgakasvu tempole.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.