Tervise arengu instituudi (TAI) eestvedamisel mullu sügisel Tallinnas ja Rakveres ning nende lähiasumites tehtud reovee uimastite jääkide sisalduse uuring näitas kanepi tarvitamise jätkuvat kasvu ja kokaiini tarvitamise mõningast vähenemist pealinnas. Rakveres olid näitajad oluliselt madalamad.

- Kanepi tarvitamine kasvas pealinnas hüppeliselt.
- Foto: Shutterstock
Uuringu peamine leid oli kanepi tarvitamise jääkide (THC-COOH) koguse hüppeline suurenemine Tallinnas: kui 2023. aastal oli Tallinna keskmine THC-COOH kogus reovees tuhande elaniku koha 9915 mg, siis mullu 12 610 mg (tõus 27%). Rakvere piirkonna kanepi tarvitamise jääke oli reovees tuhande elaniku kohta 8737 mg. Kui kanepi kogused parema ülevaate saamiseks annusteks ümber teisendada, tarvitati ühes päevas Tallinna elanike kohta keskmiselt 48 480 ja Rakvere piirkonnas 1317 kanepiannust. Mõlemas uuringupiirkonnas lisandub kanepi igapäevasele tarvitamisele meelelahutuslik episoodiline tarvitamine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lääne-Tallinna keskhaigla (LTKH) anestesioloogia-intensiivravi kliiniku ülemarst-juhataja, üle 20 aasta kliinilise toksikoloogiaga tegelenud doktor Raido Paasma tegi Meditsiiniuudiste konverentsil “Noore keha ja vaim” ettekande noorte riskikäitumisest, sealhulgas eri ainete tarvitamisest.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.