Esmaspäeval külastas Tallinna lastehaigla esindus Riia ülikooli lastehaiglat, et sõlmida koostöölepe, mille ühe tulemusena hakkavad Läti patsiendid saama spastilise pareesi kirurgilist ravi Tallinna lastehaiglas.

- Fotol vasakult: Riia lastehaigla neuroloog Mikus Dīriks, Tallinna lastehaigla traumatoloogia ja ortopeedia vastutav arst Jana Kritt, Tallinna lastehaigla vastutav füsioterapeut Cristina Lõokene, Riia lastehaigla juhatuse esimees Valts Ābols, Tallinna lastehaigla juhatuse esimees Konstantin Rebrov, Riia taastusraviarst Gunta Kristapsone, Riia lastehaigla juhatuse liige Zane Straume, Tallinna Lastehaigla juhatuse liige – ravijuht Liis Toome, Tallinna Lastehaigla juhatuse liige – õenduse ja patsiendikogemuse juht Liina Harjus-Soostar ja erakorralise meditsiini ning ägedate infektsioonide osakonna õendusjuht Liisi Vaiknemets
- Foto: Lastehaigla fotokogu.
“Koostööprojekti põhjal on meil kavas arendada laiaulatuslikke sidemeid, lähtudes Tallinna Lastehaigla kompetentsist ravida siin Läti spastilise pareesi patsiente, aga ka viia läbi ühiseid teadusuuringuid ja kliinilisi projekte, koolitusprogramme, vahetada teadusinfot ja parimaid praktikaid ning edendada uuenduslikke meditsiinitehnoloogiaid,“ ütles lastehaigla juhatuse esimees Konstantin Rebrov.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ida-Riia kliinilise ülikoolihaigla juht soovitab lubada Läti haiglatel osta ravimeid otse tootjatelt, et vältida vahendajate kulukaid juurdehindluseid.
Eelmisel nädalal toimus Nordic Hotel Forumis Balti Lastekirurgide Assotsiatsiooni konverents, mille korraldas Tallinna Lastehaigla koos Eesti Lastekirurgide Seltsiga. Peaettekande tegi peaettekande Euroopa Lastekirurgide Assotsiatsiooni (EUPSA) president prof Paolo De Coppi.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.