• 11.07.25, 07:00

Läti patsientidel 2-3aastane ootejärjekord endoproteesimisele

Läti riiklik süsteem lubab aastas vaid 111 endoproteesioperatsiooni, kuid järjekorras ootab 300 patsienti, tekitades kuni kolmeaastase ootejärjekorra.
Maailmas tunnistatud norm on ooteaeg kuni kolm kuud, Lätis venib see kuni kolme aasta pikkuseks.
  • Maailmas tunnistatud norm on ooteaeg kuni kolm kuud, Lätis venib see kuni kolme aasta pikkuseks.
  • Foto: Shutterstock
Läti patsiendid, kes vajavad endoproteesi, saavad riigipoolset ravi oodata 2–3 aastat, kirjutas Läti rahvusringhääling.

Seotud lood

Uudised
  • 22.02.24, 11:00
Kaaluravimid võivad aidata vähendada tüsistuste riski pärast puusaliigese endoproteesimist
Värsked uuringud näitasid, et semaglutiidi võtvatel patsientidel olid pärast täielikku puusaliigese asendamist operatsioonijärgsed tulemused sarnased või paranenud võrreldes nendega, kes seda ravimit ei võtnud.
Uudised
  • 24.01.24, 08:00
Soomes laseb üha rohkem inimesi põlve- või puusaliigese välja vahetada eratervishoiuasutuses
Ehkki enamik Soome umbes 24 000 põlve- ja puusaliigese asendusoperatsioonist tehakse riiklikus tervishoiusüsteemis, pöördub üha enam patsiente selleks eratervishoiuasutusse. Eesti tervisekassa saab jagada riikliku süsteemi arve.
Töökuulutused
  • 27.05.25, 12:38
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus otsib arsti
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele