Urmas Kruuse: loome riikliku hambaraviprogrammi

Sel kolmapäeval, 22. oktoobril kogunenud Reformierakonna juhatus arutas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ettepanekut luua riiklik hambaravi programm, mis hõlmab nii ennetust, hüvitist abivajajatele kui pensionäride hambaravi. Programm on plaanitud jõustuma 1. jaanuarist 2016.

"15% Eesti inimestest ei ravi täna oma hambaid, üheks oluliseks põhjuseks on kindlasti hambaraviteenuste kõrge hind. Samas on teada, et hammaste tervis avaldab tuntavat mõju inimese üldisele tervislikule seisundile. Seetõttu teeb Reformierakond ettepaneku luua riiklik hambaraviprogramm, mis hõlmaks nii ennetust, hüvitist abivajajatele kui pensionäride hambaravi,“ ütles Kruuse.

 „Reformierakonna ettepaneku kohaselt saavad pensionärid kasutada 256-eurost proteeside hüvitist ka hambaraviks ning seda kolme aasta jooksul,“ lisas Kruuse.

Kruuse sõnul peab Reformierakond oluliseks toetada enim just neid inimesi, kes riigi tuge rohkem vajavad. „Plaanime luua hambaravihüvitise tööealistest inimestest abivajavatele vähemalt 100 euro ulatuses aastas.“

 "Ühe olulise osana tahame muuta ennetustegevust hambaravis senisest tõhusamaks. Vaatamata sellele, et kuni 19. eluaastani on hambaravi riigi poolt kaetud, ei jõua noored hambaarsti juurde regulaarsesse kontrolli. Regulaarne hambaarsti külastus aitaks kindlasti ennetada mitmeid hilisemaid hammastega tekkida võivaid probleeme. Samuti on oluline, et hambaarstidelt hakkaks patsientide info liikuma tervise infosüsteemi, nii tekib kogu valdkonnast märksa parem ülevaade,“ lausus Kruuse.

Riikliku hambaraviprogrammi ettepanek on osa Reformierakonna valmivast programmist 2015. a Riigikogu valimisteks. Hambaraviprogramm on plaanitud jõustuma 1. jaanuarist 2016.

Lisainfo:

Urmas Kruuse

Tervise- ja tööminister

urmas.kruuse@sm.ee

56279860

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.