Siret Trull • 20 november 2017 13:30
Jaga lugu:
Ravimiuudised
Ainult tellijale

Ravimihinnad muutuvad riikide koostöö tõttu soodsamaks

Sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna juhataja Eda Lopato  Foto: Eiko Kink

Seoses uute enamasti väga kallite ravimite turule tulekuga, mõeldakse ravimihindade üle läbirääkimiseks Euroopas üha enam koostööle teiste liikmesriikidega, kirjutab sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna juhataja Eda Lopato.

2. mail 2012. aastal allkirjastati kolme Balti riigi partnerlusleping eesmärgiga vähendada kulusid ja tagada parem kättesaadavus meditsiinitoodetele ja meditsiiniseadmetele läbi kesksete ühishankemenetluste. Eeskätt reguleerib koostöölepe täpsemalt riikidevahelist suhtlust, aga ka kohustusi, õigusi ja vastutust ühiste riigihankemenetluste korraldamisel. Korraga võib olla nii kaks kui ka kolm riiki ühises hankemenetluses. Sealjuures on hangete objektideks nii vaktsiinid, ravimid kui ka meditsiiniseadmed. Lepinguga kinnitati lisaks ravimite laenulepingu vorm, mis võimaldab piiriüleselt väga kiiresti omavahel tooteid üksteisele laenata.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee