Ravimiinfo on alati reklaam

Euroopa Liit tahab uue seadusemuudatusega
patsientide teavitamise retseptiravimite osas legaalseks muuta, kuid näiteks
Soome on sellele vastu.

Soome sotsiaal- ja tervishoiuminister Liisa Hyssälä sõnul ei saa ravimite reklaami eristada teabest, kirjutas Mediuutiset.
„Ravimifirma poolt antav teave on alati vähemalt osaliselt reklaam. See lisab ravimite mõttetut kasutamist ja kulutusi ravimitele. Tööstuse poolt jagatud teave peaks edaspidi piirduma retseptiravimite osas kokkuvõttega ravimi koostisest ja ravimi juures oleva patsiendi infolehega,“ lausus Hyssälä 4. juunil Helsingis Ravimifoorumit avades.
Euroopa Komisjoni mõte on luua ravimifirmadele võimalus anda tarbijatele teavet retseptiravimitest. Retseptiravimite reklaamimine ei oleks edaspidi lubatud, teavitamine aga küll. "Soome seda ettepanekut ei poolda,“ rõhutas Hyssälä.
Ta mainis oma kõnes ka samatoimelistele ja sama toimeainet sisaldavatele ravimitele ühtse hinnasüsteemi loomist, mis peaks Soomes piirama ravimite hinnatõuse.
Hinnasüsteemiga tahetakse tagada mõõduka hinnaga ravi, lisada konkurentsi ravimiturul ja tagada seaduslikult turul olevatele ja samatoimelistele ravimitele kompenseerimissüsteemis võrdne kohtlemine. Hyssäla hinnangul võiks uuenduse abil Soomes aasta jooksul säästa kokku umbes 85 miljonit eurot. Umbes 33 miljonit eurot säästaksid ravimitelt tarbijad.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.