Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Novaator: kas vanasti hambad ei lagunenudki?

Sageli juhtub, et kui arheoloogiliste väljakaevamiste käigus avastatakse mitmetuhande aasta vanuseid luid, siis on just hambad eriti hästi säilinud. Miks see siis nii on? Hambaravi polnud ju tollal kuigi arenenud.

Ka tol ajal sõltus hammaste lagunemine suuhügieenist ning toitumisharjumustest, täpselt nagu tänapäevalgi. Pärast surma aga hammaste lagunemine lõppeb ning kuna hambad on inimese keha kõige vastupidavam osa, siis ongi just need vanade luustike juures kõige paremini säilinud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee