Kleinberg: laste käitumishäired peegeldavad ühiskonna kriisi

Tallinna lastehaigla psühhiaatriateenistuse
juht Anne Kleinberg rääkis, et Eestis põhjustavad laste käitumishäireid
peamiselt vanemate kiire elutempo ning laste õppetöö intensiisvsus.

„Tervikuna on ühiskond ebastabiilne. Vanemad töötavad palju, on väsinud ning neil pole aega lapsi kasvatada,“ rääkis Kleinberg ühest suurimast probleemist. „Laste käitumishäired peegeldavad ühiskonna kriisi,“ lisas ta.

Kleinberg rääkis, et meil püüeldakse kiirelt ilusa elu poole, kuid laste kasvatamine võtab aega ja nõuab traditsioonilisust.

Teise tegurina tõi Kleinberg välja ühiskonna teadlikkuse kasvu. „Teadlikkus kasvab ning ka märgatakse rohkem. Sotsiaalabi on arenenud ning töö lastega on palju aktiivsem,“ rääkis ta.

Kolmandaks nimetas Kleinberg laste õppetöö intensiivsust. „Kelle jaoks on keskaste väga raske, neil on probleeme. Tuleks rakendada individuaalset õpet või lisada individuaalne vajadus,“ märkis ta. „Koolisüsteem tuleks muuta paindlikuks, kuna lapsed on üleväsinud,“ lisas Kleinberg.

Kleinberg ütles, et kui riik ei saa aidata Laste Vaimse Tervise Keskus rajamisega, siis peaks mõtlema kuidas laste psühhiaatreid juurde kasvatada. „Riik võib ka mujal järgi aidata, kuid summa summaarumina on seda raha ikkagi vaja. Riik ei saa käia lõputult ümber palava pudru,“ lisas ta.

Arst rääkis, et mis puutub keskuse ehitamisse, siis spetsialiste peab koolitama üle Eesti, kuna kõik ei tööta Tallinnas. „Kohtadele lisaks on spetsialiste vaja.“

„Ühiskond pole lapsesõbralik ja ei sisenda optimismi. Loodame, et riik saab aru kitsaskohtadest,“ märkis Kleinberg.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.