Afganistani suundus Eesti esimene tsiviilkirurg

Eile suundus Afganistani esimene Eesti
tsiviilkirurg, reservohvitser kapten Tiit Meren, kes asub tööle Afganistanis
Camp Bastioni sõjaväehaiglas.

Doktor Meren hakkab tegutsema sõjaväebaasi Camp Bastion laiendatud välihospidali kirurgia osakonnas. Camp Bastioni tuuakse ravile Helmandi provintsis lahingutes ja rünnakutes haavata saanud NATO sõdurid ning kohalikud elanikud, kirjutas kalev.ee.

"Briti sõjaväekirurgid ütlevad, et tõeliseks kirurgiks saab see, kes on sõjas käinud. Sõjameditsiini süsteemsus ja intensiivsus annab kvalitatiivset lisaväärtust igale kirurgile, kuna sõjas juhtub ühe päevaga sama palju kui tsiviilelus aastaga," ütles kapten Tiit Meren.

Veresoontekirurgiale spetsialiseerunud doktor Meren on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, töötanud aastatel 1988-1989 ja 1993-1994 Zürichi Ülikooli südamekirurgia kliinikumis Šveitsis. Aastast 1993 kuni tänaseni on kapten Meren Taastava Kirurgia Kliiniku üks rajajaid, omanikke ja põhikirurge.

Kapten Tiit Meren on lõpetanud reservohvitseride kursuse Kaitseväe Võru Lahingukoolis ja olnud Eesti Reservohvitseride Kogu väliskomisjoni esimees. Lisaks on Meren olnud kaheksa aastat NATO reservohvitseride kogu Eesti meditsiiniohvitseride esindaja.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.