Võõrutuskeskus Õismäe perearste ei häiri

Keskusega samas majas olevad perearstid on
päri narkosõltlaste raviga, et maja tühi ei oleks.

Paari nädala pärast alustab Väike-Õismäe polikliinikus tööd uus intensiivteraapia keskus, kus aidatakse narkomaania ja alkoholismi ohvritel sõltuvusest vabaneda, kirjutas Päevaleht.

20-kohaline keskus hõlmab polikliiniku kolmanda korruse ühe tiiva, kus alustati selle nädala alguses remonti. Patsiendid hakkavad hoovis käimiseks kasutama eraldi sissekäiku.

Intensiivne psühholoogiline ravi kestab 42 päeva, sel ajal pole lubatud ka näiteks külaliste vastuvõtmine. Sellele järgneb järkjärguline rehabilitatsioon juba väljaspool keskuse seinu.

Keskuse Re-Hab eestvedaja, MTÜ Arbor Community juhi Juri Manko sõnul toovad nad esimest korda Eestisse lääneriikides tuntud asutuse rehabi ehk võõrutuskeskuse, kus püütakse vabaneda lühikese aja ja intensiivsete meetoditega nii narkootikumi- kui ka alkoholisõltuvusest.

Manko sõnul ei hoia ravikuuri 35 000-kroonine hinnasilt patsiente eemal. “Kui nad narkootikume edasi tarvitaks, läheks neil rohkem raha,” selgitas keskuses psühholoog-nõustajana tööle hakkav Ivan Sokolov. “Kui abi tuleb tasuta, siis see pole nii tõhus. Siis on kergem poole pealt, kui raskeks läheb, käega lüüa,” täpsustas Sokolov.

Tema sõnul teeb kiirem ja intensiivsem lähenemine kergemaks ka hilisema normaalsesse ühiskondlikku ellu tagasi pöördumise.

Polikliiniku õde-perenaise Tiiu Kunnuse sõnul on majas töötavad perearstid uue keskuse tulekuga igati päri. “Maja seisaks muidu ju pooltühjana,” selgitas Kunnus.

MTÜ rendib keskuse ruume Lääne-Tallinna Keskhaiglalt, mille alla kuulub ka Väike-Õismäe polikliinik.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.