Savisaar saadaks narkomaanid sundravile

Tallinna linnapea Edgar Savisaar tegi
vabariigi valitsusele ettepaneku karistusseadustiku muutmiseks, mis võimaldaks
narkomaanidele määrata karistuseks sundravi.

Savisaare sõnul on Tallinna kogemused tervishoiu- ja hoolekandeteenuste korraldamisel viinud arvamusele, et narkosõltuvuse rahuldamiseks kuritegusid sooritavatele isikutele tuleks vabadust võtva karistuse asemel alternatiivkaristusena rakendada narkomaania sundravi, vahendas Postimees.ee Raepressi.

Savisaar lausus, et narkomaaniasõltuvuse ravi korraldab ja rahastab riik ning võõrutusravile minek on vabatahtlik. Praegusel kujul ei vasta võõrutusravi tingimused narkomaania sundravi kui alternatiivkaristuse kohaldamise nõuetele, aga narkomaania sundravi saaks kohaldada analoogiliselt psühhiaatrilise sundraviga, lisas ta.

Linnavalitsus teeb justiitsministeeriumile ettepaneku kaaluda karistusseadustiku muutmist, lisades vangistusele alternatiivkaristusena narkomaania sundravi ning määratledes ravi korralduse ja rahastamise korra riigi eelarvest.

Kuna karistuspoliitika kujundamine ja rakendamine on riigi ülesanne, ei pea linnavalitsus õigeks ise esitada seaduse eelnõud karistusseadustiku muutmiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.