A-viirushepatiidi epideemia Lätis kestab

Lätis on käesoleval aastal 3. novembri 2008
seisuga registreeritud 1682 A-viirushepatiidi haigusjuhtu, neist 1316 juhtu
Riias.

Haigestumine on koondunud Riiga ja Riia rajooni ning Leedu piiriäärsetesse asulatesse Lõuna-Lätis, kuid üksikuid haigusjuhte esineb kõikjal Lätis. Haigestumine on kõrgeim 18–29 aastaste elanike ning kõrgem 15–17 aastaste ja 30–39 aastaste elanike seas, teatas Tervisekaitseinspektsioon.

Epideemia algperioodil domineeris haigestumine süstivate narkomaanide hulgas (kinnitatud haigusjuhtude üldarv aasta algusest - 133). Suurim toidukaudne puhang 47 haigusjuhuga esines ühe Riia restorani külastajate hulgas, restoran on praeguseks suletud. Joogivett võimaliku viiruste levikufaktorina ei ole uuritud.

Alates 1952. aastast on Lätis esinenud A-viirushepatiidi puhanguid või epideemiaid viie-kuue aastaste intervallidega.

Eestis on käesoleva aasta 10 kuuga registreeritud 9 A-viirushepatiidi juhtu, neist kuuel juhul toimus nakatumine väljaspool Eestit (sh viiel juhul Lätis).


Nakatumise vältimiseks soovitab Tervisekaitseinspektsioon riskipiirkondadesse sõitjatel vaktsineerida ennast 4 nädalat enne reisi algust A-viirushepatiidi vastu ning pöörata erilist tähelepanu hügieeninõuete täitmisele ja tarbitava joogivee ning toidu ohutusele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.