Jaapani teadlased valmistuvad unenägusid salvestama

Arvutiekraanil võib olla võimalik näidata
pilte sellest, mida inimesed vaimusilmas näevad, näiteks unenägusid, teatas rühm
Jaapani teadlasi.

"Esimest korda maailmas oli võimalik visualiseerida, mida inimesed näevad, otse ajutegevuse kaudu," teatas erainstituut ATR Computational Neuroscience Laboratories. "Seda tehnoloogiat kasutades võib saada võimalikuks salvestada ja taasesitada subjektiivseid pilte, mida inimesed tajuvad nagu unenägusid."

Teadlastel on korda läinud näidata ja töödelda pilte, mis pärinevad otse inimese ajust, kirjutasid teadlased peagi USA mainekas ajakirjas Neuron ilmuvas artiklis, vahendas epl.ee.

Kuigi praegu on uue tehnika abil õnnestunud vaid lihtsamaid pilte ajust kätte saada, on nende sõnul võimalik selle abiga pääseda ligi unenägudele ja teistele inimeste ajudes peituvatele saladustele.

Tehnika põhineb elektrisignaalide kinnipüüdmisel, mis lähevad silmast aju nägemiskeskusse. Katses näidati inimestele sõna "neuron" kuut tähte, katses läks korda tähed arvutiekraanil rekonstrueerida, mõõtes nende aju aktiivsust.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.