• 12.08.11, 16:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kibe meel teeb kehale kurja

Pettumused ja ebaõnnestumised teevad meele mõruks, kuid seetõttu kauakestva kibestumise küüsi langemine kahjustab ka keha, mõjutades ainevahetust ja immuunsust. Läbikukkumiste, kibestumise ja elu kvaliteedi vahelisi seoseid uurinud Concordia ülikooli teadlaste sõnul võib pikaajaline kibestumus muuta haigeks, kirjutab ERRi teadusportaal.
Uurimuse autori Carsten Wroschi sõnul võib sügav kibestumus kaasa tuua üle pea kerkivad viha ja vaenulikkuse tunded. Jõulised negatiivsed emotsioonid aga ei kahjusta enam mitte ainult inimese psüühilist, vaid ka füüsilist tervist.

Seotud lood

Arvamused
  • 25.06.15, 16:00
Vihkamise uuringud
Eesti elanike sallivust mõõtvaid uuringuid lugedes on hakanud tunduma, et nendele küsimustele vastamine on Eesti inimesele nagu vihkamise minutid, kirjutab Äripäeva konverentside programmijuht Kertu Ruus.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele