Pereõdede retseptiõigus ministeeriumi laual

Sotsiaalministeerium kutsus kõik pereõdede
piiratud retseptiõigusega seotud osapooled 14. detsembriks ministeeriumi edasist
ajagraafikut arutama.

Eesti Perearstide Selts tegi Meditsiiniuudistes 11. oktoobril ilmunud loo "Pereõdede tee retseptiõiguseni kulgeb visalt" peale järelepärimise sotsiaalministeeriumile: kas väide, et õdede retseptiõigus jaanuarist ei jõustu, on ministeeriumi seisukoht või on tegemist ministeeriumi tervishoiuosakonna nõuniku Pille Saare isikliku arvamusega.

Sotsiaalministeerium otsustas seepeale kõik osapooled 14. detsembril ministeeriumi arutelule kutsuda. Ministeeriumist öeldi, et kohtumise eesmärgiks on arutada pereõdede retseptikirjutamise projekti hetkeseisu ning panna paika edasised tegevused sh ajagraafiku seadusandluse väljatöötamiseks.

Esialgsete plaanide kohaselt pidi pereõdede piiratud retseptiõigus jõustuma 2012. aasta 1. jaanuarist. Selle eelduseks oli, et protsessid toimuvad piisavalt kiirelt ja õdede koolitus algab juba kevadel. Koolitused algasid lõpuks 20. oktoobril ja esimeses grupis õpib kuni veebruarini 20 pereõde.

Eelmisel nädalal toimunud pereõdede konverentsil möönis üks koolituse korraldajatest perearst Eret Jaanson, et tööd on olnud koolituse ettevalmistamisega arvatust rohkem. Nii kuulutati ka võimalus koolitusel osaleda vaid nädal enne kursuse algust. Esialgu oli Jaansoni sõnul soovijaid 40 ringis, kuid kursuse hind 610 eurot peletas neid poole vähemaks. Samuti olevat kaks õde loobunud osalemisest pärast seda, kui nad lugesid lehest, et retseptiõigus ei jõustugi veel uuest aastast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.