Veebruariks valmib õdede retseptiõiguse lähtepaber

Pereõdedele piiratud retseptiõiguse andmise
tähtaja paikapanemiseni ei jõutud ka 14. detsembril
sotsiaalministeeriumis toimunud arutelul. Küll lepiti seal kokku, et
kõnelused jätkuvad tuleva aastal 8. veebruaril ja osapooltele
tutvustatakse lähtepaberit.

8. veebruari õhtul toimuval kohtumisel tutvustab ministeerium osapooltele õdede retseptiõiguse lähtepaberit ehk visiooni, milline võiks välja näha näiteks õiguslik regulatsioon jms küsimused.

Esialgsete plaanide kohaselt pidi pereõdede piiratud retseptiõigus jõustuma juba 2012. aasta 1. jaanuarist. Selle eelduseks oli, et protsessid toimuvad piisavalt kiirelt ja õdede koolitus algab kevadel.

Koolitused algasid lõpuks 20. oktoobril ja esimeses grupis õpib kuni veebruarini 20 pereõde.

Eesti Perearstide Selts tegi Meditsiiniuudistes 11. oktoobril ilmunud loo "Pereõdede tee retseptiõiguseni kulgeb visalt" peale järelepärimise sotsiaalministeeriumile: kas väide, et õdede retseptiõigus jaanuarist ei jõustu, on ministeeriumi seisukoht või on tegemist ministeeriumi tervishoiuosakonna nõuniku Pille Saare isikliku arvamusega.

Sotsiaalministeerium otsustas seepeale kõik osapooled 14. detsembril ministeeriumi arutelule kutsuda. Ministeeriumist öeldi, et kohtumise eesmärgiks on arutada pereõdede retseptikirjutamise projekti hetkeseisu ning panna paika edasised tegevused sh ajagraafiku seadusandluse väljatöötamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.