Töötüli menetlus jätkub uuel nädalal

Riiklik lepitaja jätkab järgmise nädala
alguses arstide liidu ja tervishoiutöötajate kutseliidu ning haiglate liidu
vahelise töötüli lepitamist. Praegu ootab lepitaja tööandjate seisukohti.

Riiklik lepitaja palus tööandjatelt ehk Eesti Haiglate Liidult arvamust, kas nad on võimelised arstide ja õdede nõudmiste mahtu hindama. Samuti küsiti arvamust kollektiivlepingu, mis koosneb ligi 100 punktist, projekti kohta.

Tööandjate vastust oodati esmaspäevaks. Riikliku lepitaja kantselei juhataja Merle Aro-Raal ütles, et riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärnu loodab haiglate liidu arvamusi saada siiski veel tänase päeva jooksul. "Kutsume taas läbirääkimised kokku, ei oska veel öelda, mis suunas need lähevad, see sõltub tööandjate vastusest," ütles Aro-Raal.

Töövõtjatel Eesti Arstide Liidul ja Eesti Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliidul paluti omakorda täpsustada, keda nad kollektiivlepingu läbirääkimistel esindavad, mis erialad on täpsemalt kollektiivlepingu osapooled. Näiteks on haiglate liit on öelnud, et nad pole tööandjaks hambaarstidele.

Haigekassalt küsiti, kui palju nõuaks palga alamäärade tõstmine 2013. ja 2014. aastal täiendavaid vahendeid. "Selle hinnangu oleme kätte saanud ja osapooltele tutvumiseks edasi saatnud," märkis Aro-Raal.

Haigekassa arvutusi hetkel ei avalikustata.

Praegu kehtib 2007. aastal sõlmitud kollektiivleping Eesti Haiglate Liidu, Eesti Õdede Liidu, Eesti Tervishoiualatöötajate Ametiühingute Liidu ja valitsuse vahel, millele keeldusid alla kirjutamast Eesti Arstide Liit ja Eesti Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliit.

Palgaläbirääkimiste alustamisest 2013. aasta osas teatas eile ka Eesti Õdede Liit.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.