Töötüli: arstid, õed soovivad eriarvamuste protokolli

Haiglate liit on valmis läbirääkimisi
jätkama, arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit tahavad eriarvamuste
protokolli, ütles riikliku lepitaja kohusetäitja eile õhtul.

Riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärn tegi ka otsuse, et lepitusmenetlus jätkub 20. detsembril kell 13.00 sotsiaalministeeriumis. Lepitaja peatas töötüli menetluse kuu alguses, et koguda ekspertarvamusi ja lisainfot, mis on tema hinnagul vajalikud läbirääkimiste jätkamiseks.

Eile õhtuks jõudis riikliku lepitajani ka Eesti Haiglate Liidu hinnang olukorrale. Pärna sõnul peegeldub tööandjate vastustest soov jätkata läbirääkimisi.

Eesti Arstide Liit ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit on samas avaldanud soovi vormistada eriarvamuste protokoll. "Neil on suures plaanis erinevad seisukohad," ütles Pärn.

Ta lisas, et eriarvamuste protokolli alusel teeb riiklik lepitaja otsuse, kas lõpetada menetlus või kas on veel olemas võimalus, et riiklik lepitaja teeb osapooltele omad ettepanekud leppimiseks.

"See sõltub sellest, kui suur on see eriarvamuste diapasoon," ütles Pärn. "Praegu ütleb üks osapool, et tema on nõus jätkama, teisel on eriarvamuste protokoll. See, kes tuli leppima, kes esitas avalduse lepitusmenetluse algatamiseks, nõuab eriarvamuste protokolli - see on väga huvitav," nentis Pärn.

Arstide liidu kommentaar:

Meditsiiniuudised palusid Eesti Arstide Liidult kommentaari eriarvamuste protokolli kohta. Edasi tuleb liidu esindaja Katrin Rehemaa saadetud selgitus muutmata kujul:

Saime haiglate liidult hiljuti õiguslikust aspektist pentsiku seisukoha: "...seaduse kohaselt on piiratud EHL ja EHL juhatuse liikmete pädevus üleriigilise kollektiivlepingu sõlmimiseks, millega võib tööandjatele kaasneda täiendavaid rahalisi kulusid."

Seega arvab haiglate liit, et kollektiivlepingut, millega näiteks palka tõstetakse, ei saagi sõlmida, sest kahtlemata kaasnevad sellega täiendavad kulud.

Niisuguseid seisukohti väljendavad tööandjad ilmselgelt ei taha kokkulepet sõlmida. Sellisel juhul lõpetatakse lepitusmenetlus eriarvamuste protokolliga, mis annab töötajatele juriidilise õiguse vajaduse korral töörahu katkestada.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.