Merike Kungla • 14. detsember 2011
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Uurijatele vaba ligipääs kliinilisteks katseteks sobivatele lootelistele tüvirakkudele

Oktoobris otsustas Euroopa kohus, et loote tüvirakkude kasutamine on ebamoraalne ning keelas patendi võtmise inimese embrüost pärinevatele tüvirakkudele. Siiski saab edasi patentida rakkude kasvukeskkonda ning uurimismeetodeid ning looteliste tüvirakkude uurimine Euroopas jätkub, kirjutab Novaator.

Inglise teadlastel on nüüd ette näidata kaks erakordselt puhast looteliste tüvirakkude liini, mille loomisel pole kasutatud teistelt loomaliikidelt pärit rakke. Londoni Kings kolledžis töötava Peter Braude uurimismeeskonna loodud rakke saab kohe meditsiinis kasutada.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee