Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rehemaa: arstiõppe probleemid on ammu teada
Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütles, et hiljutisest uuringust nähtuvate arstiõppe probleemidega ollakse juba ammu kursis ning liit püüab survestada sotsiaalministeeriumit residentuurikohtade arvu suurendama.
"Praxise analüüsi tulemused ei ole üllatuslikud, arstiõppe ja residentuurikorralduse probleemid on arstide liidule juba pikka aega teada, oleme neist rääkinud ja teinud lahendusettepanekuid," ütles Rehemaa ERR uudistele.
Arstitudengite hinnangul tuleks Eestis residentuuri astumisel eelistada neid, kes alles hiljuti meditsiini põhiõppe lõpetasid, sest nii on suurem tõenäosus, et noored meedikud jäävad kodumaale, kirjutas Tarbija24.
Mõttekeskus Praxis ja Eesti Arstiüliõpilaste Selts analüüsisid oma uuringus, millised on kitsaskohad Eestis arstiks saamise protsessis ning selgus, et suuremateks probleemideks on praktika ebapiisavus ja ebakindlus resindentuuri pääsemisel.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.