• 03.03.14, 11:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tiik: E–tervis ohustab suurhaiglate ärihuve

Hiljuti avaldas riigikontroll e–tervise kohta auditi, millest selgub, et kuigi selle käivitamiseks kulutati 15 miljonit eurot, kasutatakse e–tervise süsteemi neljast põhilisest lahendusest aktiivselt vaid digiretsepti. Digiloo ja –pildi kasutamine on kesine ning –registratuurist pole asja saanud, kirjutas Lääne Elu. 
Kas olete riigikontrolli auditit ise lugenud?Minu meelest on riigikontrolli audit väga hästi tehtud. 

Seotud lood

Uudised
  • 05.02.14, 07:00
Rõivas on digiregistratuuri suhtes optimistlik
Sotsiaalminister Taavi Rõivas tõi riigikontrolli E-tervise auditit kommenteerides välja, et üheski teises riigis ei ole sedavõrd palju digiretsepti kasutajaid, sedavõrd hästi töötavat digilugu. Samas kinnitas ta, et see ei tähenda, nagu poleks arenemisruumi.
Uudised
  • 18.02.14, 11:52
ITK veel i-patsiendist: esmalt digisaatekiri
Ida-Tallinna Keskhaigla ei ole üle aasta uuesti tööle pannud oma digiregistratuuri, mis on palju nurinaid tekitanud patsientides. Meditsiiniuudised küsis veelkord, miks see olukord nii kaua kestab ja sai vastuseks, et esmaselt on oluline saada korda digisaatekirja süsteem, sellele järgneb digiregistratuur.
Uudised
  • 26.01.17, 10:00
Allikvee: Haigekassa miinus määrab, kuidas patsiendid eriarsti juurde saavad
ETV saade "Suud puhtaks" arutles sel nädalal tervishoiusüsteemi ja eriarstiabi kättesaadavuse üle. Stuudios olid esindajad Haigekassast, Sotsiaalministeeriumist, Eesti Haiglate Liidust, Eesti Perearstide Seltsist, Patsientide Liidust, Tervise Arengu Instituudist ja mujalt.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele