10 veebruar 2016 09:00
Jaga lugu:

Kai Zilmer: HIVi vastane võitlus vajab liidrit

Kai Zilmer.  Foto: Postimees/Scanpix

Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskeskuse juhataja Kai Zilmer rõhutas, et HIVi leviku piiramiseks Eestis on tarvis koondada selle alased tegevused ühe "liidri" kätte, kes suudaks koordineerida nii teadmiste kui ka raha kasutamist nii ravi- kui ka ennetustegevustes.

Üleeile esitasid Ühendkuningriigi, Soome ja Ameerika Ühendriikide suursaadikud riigikogu põhiseaduskomisjonile pöördumise, milles kutsusid Eestit üles HIV epideemia ulatust tunnistama ja looma probleemi lahendamisele pühendunud erikomisjoni, vahendas err.ee.

Kai Zilmer nentis saates "Terevisioon", et saadikute pöördumises on iva sees, sest olukord on Eestis üsna muret tekitav. "Kõikide aastate jooksul on HI-viirust diagnoositud üle 9000 juhu, kuid peamine probleem on selles, et uute juhtude arv ei vähene sellises tempos nagu me ootame," nentis Zilmer.

Üks põhjus, miks soomlased riigikogu komisjonile saadetud pöördumisega ühinesid, oli see, et ligikaudu pooled Soomes aset leidnud nakkusjuhud on avastatud pärast välisriigis käimist. Kuigi arvud näitavad, et suurim osa põhjanaabritest on saanud haiguse Taid külastades, järgnevad Aasia riigile Venemaa ja Eesti.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee