11. veebruar 2016

EL asub ohjama AB-resistentsuse laienemist

Antibiootikumiresistentsuse leviku tõkestamiseks töötab iga Euroopa Liidu liikmesriik välja oma tegevuskava.
Autor: Postimees/Scanpix

Amsterdamis toimunud rahvusvahelisel konverentsil jõuti kokkuleppele, et antibiootikumiresistentsuse leviku tõkestamiseks töötab iga Euroopa Liidu liikmesriik, sh Eesti, välja oma tegevuskava.

Eesti veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul peab antibiootikumide (AB) kasutamine muutuma senisest vastutustundlikumaks ja sihipärasemaks, kirjutas Novaator.Riiklikul tasandil tuleks selleks tõhustada nii koolitust ja teavitust kui ka järelevalvet antibiootikumide määramise ja kasutamise üle. Samuti peaks tugevdama looduskeskkonda sattunud ravimijääkide seiret ning vajadusel vaadata üle kogu senine ravimipoliitika.

Aastaks 2017 töötavad konverentsil antud lubaduste kohaselt siseriikliku tegevuskava välja kõik Euroopa Liidu liikmesriigid. Samuti uuendatakse Euroopa Liidu tasandil 2011. aastal vastuvõetud kehtivat tegevuskava.

Kõik antibiootikumiresistentsuse vähendamisele suunatud tegevused peaksid lähtuma põhimõttest „üks tervis“, hõlmates nii meditsiini, veterinaaria, põllumajanduse, loomakasvatuse kui keskkonnakaitse valdkondi.

Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708