Haigestumine viirustesse kasvas veidi

11.-17.aprill pöördus hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3161 inimest, ligi 51 protsenti haigestunutest olid lapsed.

Kuigi ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja  grippi haigestumus on langustrendis, täheldati eelmisel nädalal mõningast kasvu gripilaadsetesse haigustusse haigestumise osas. Haigestumine kasvas kõikides vanusrühmades, kuid vaid vanemaealiste seas oli see seotud gripiviirustega. Väikelaste ja   koolilaste hulgas oli haigestumise kasv seotud RS- ja paragripiviirusega.

E-tervise SA täpsustatud andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud gripi tõttu 913 patsienti, neist viimase kolme nädala jooksul on üle poolte hospitaliseeritutest olnud vanemaealised patsiendid.

Gripiviirustest põhjustatud haigestumiste osakaal langes 20 protsendini. Laboratoorse kinnituse said sel nädalal 25 A- ja 10 B-gripiviirust, kuid domineerivaks viiruseks on RS-viirus.

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu (sentinel-seire) kaudu registreeritud andmete põhjal võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust madalaks, kuid  geograafilist levikut jätkuvalt  laialdaseks.

Uusi andmeid gripi tõttu intensiivravi vajanud inimeste kohta terviseametini ei jõudnud. Alates jaanuarist on vajanud gripi tõttu intensiivravi 64 riskirühmadesse kuulunud inimest. Terviseametile teadaolevatel andmetel on surnud hooajal 20 inimest, kõik kuulusid riskirühmadesse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.