Hea õpetamise grandi sai kolm meditsiinivaldkonna spetsialisti

Marje Oona
Marje Oona

Tartu Ülikooli õppekomisjon otsustas, keda arengufondi rahade eest 2016. aastal hea õpetamise grandiga premeerida.

Meditsiiniteaduste valdkonnast alustavad grandi toel oma õpetamise teaduslikku uurimist Marje Oona, Oivi Uibo ja Daisy Volmer.

Õppeprorektor Mart Noorma sõnul laekus tähtaegselt 22 hea õpetamise grandi taotlust. Kõik granditaotlejad esitasid oma õpetamisportfoolio (õpetamisalase arengu analüüsi) ja tegevusuuringu projekti.

Grandisaajate otsustamisel võeti arvesse kandidaatide senist tegevust õppijate ja kolleegide toetamisel ja oma õpetamise arendamisel ning uurimuse oodatavat mõju õppekvaliteedile struktuuriüksuses, valdkonnas ja ülikoolis laiemalt.

Grandi saajad otsustas taotluste, tagasiside ja arutelu põhjal TÜ õppekomisjon. 

Esimest korda jagati Tartu Ülikoolis hea õpetamise grante 2015. aastal, mil õppekomisjoni otsusega rahastati õppetegevuse toetamise fondist igas valdkonnas 3 granti, kokku 12 hea õpetamise granti. Hea õpetamise grant on toetusraha õppejõule oma õpetamispraktika tulemuslikkuse süsteemseks uurimiseks ning oma kogemuste laiemaks tutvustamiseks (nn scholarship of teaching and learning).

Kõik 24 grandisaajat kohtuvad 27.-28. juunini suvekoolis, kus osalevad ka Helsingi Ülikooli hea õpetamise kogukonna (The Teachers’ Academy) esindajad.

Oma õpetamise arendamise tegevustest ja uurimise tulemustest saab rohkem kuulda 19. jaanuaril 2017 konverentsil “Õppejõult õppejõule 2017: oma õpetamise uurimine”.

Lähemalt...

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.