Zika oht on olümpiamängudel väike

Zikat levitav sääsk Aedes aegypti.
Zikat levitav sääsk Aedes aegypti.

Kuigi osa Rio de Janeirosse sõitvatest olümpiasportlastest ja arstidest tunneb muret selle üle, et rahvamasside seas võib jõudsasti levima hakata Zika viirus, on selle tõenäosus teadlaste hinnangul väike.

Esmaspäeval ajakirjas Annals of Internal Medicine avaldatud analüüsi kohaselt haigestub kõige halvemal juhul olümpiamängude ajal Zikasse kuus kuni 80 inimest, vahendab Time. Kuna eeldatavasti sõidab suurvõistluse ajal Brasiiliasse vähe lapseootel naisi, jääb Zika mõju mängude ajal teadlaste hinnangul tagasihoidlikuks.

Olümpiamängudele sõitvad inimestel on teadlaste sõnul väiksem oht Zikasse haigestuda kui Brasiilia elanikel, sest turistid veedavad enamiku ajast piirkondades, kus on sääsevõrgud ja kliimaseadmed. Sääskede tõrjumiseks olümpiarajatistest on kasutusele võetud abinõud ja pealegi on august Brasiilias talvekuu, mil sääsed ei ole nii aktiivsed kui suvel.

Loe atiklit täismahus Postimehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.