Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
EIK: vangide maohaavade ravimisel peab lähtuma rahvusvahelistest juhistest
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) otsustas sellel aastal aset leidnud protsessil Kolesnikovich vs Venemaa, et maohaavade ravimisel kinnipidamisasutuses tuleb järgida rahvusvahelisi soovitusi maohaavade raviks.
Euroopa Inimõigust Kohus (EIK) leidis lahendis Maylenskiy vs Venemaa, et Venemaa viis vangistatud HIV-haigele ravimite taluvuse testi läbi viivitusega.
Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) jõudis hiljutises kohtuasjas otsusele, et surma või tervisekahjustusega lõppenud tahtlikule rikkumisele meditsiinisfääris tuleb reageerida kriminaalmenetlusega.
Euroopa Inimõiguste Kohtu seisukoht on, et psühhiaatrias üha enam rakendatav „avatud uste“ režiimi kohane ravi ei vabasta riiki oma kohustusest kaitsta vaimuhaigeid patsiente neist endist tulenevate ohtude eest.
Meditsiinisfääri puuduste tõttu ainsa tütre ja tütretütre kaotanud kaebajale määras Euroopa Inimõiguste Kohus mittevaralise kahju hüvitamiseks 39 000 eurot.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.