Seer: Lätlastel võiks olla parem ligipääs Valga Haigla teenustele

Valga haigla juhatuse liige Marek Seer.
Valga haigla juhatuse liige Marek Seer.

Valga Haigla juht Marek Seer saatis sel nädalal sotsiaalministeeriumile arvamuskirja seoses juulis saabunud Läti tervishoiuministri pöördumisega.

Valga Haigla juhi sõnul on nad alati olnud valmis teenindama mõlemalt poolt piiri saabuvaid patsiente. "Ööpäevaringselt pakume EMO teenuseid, mille hulka kuulub ka operatiivne-, diagnostika- ja laborivõimekus ning edasi suunamine statsionaarsele tervishoiuteenusele," kirjutab Seer ministeeriumile kirjas. Ta lisab, et ette on tulnud ka olukordi,  kus  väljakutse  on toimunud  Valga-Valka piirile (meetrite kaugusele Läti poolel) ning Läti kiirabi on Läti kodanikust patsiendi viinud Valmierasse.

Hästi toimib tema sõnul ka häirekeskuse kaudu info vahetamine ning naaberriigi brigaadi välja kutsumine rehospitaliseerimise vajaduse korral.

Seer on nõus Läti tervishoiuministri seisukohaga, et Läti patsientidel peaks olema parem ligipääs vajadusel Valga Haiglasse pöörduda. "Juhul kui selle  eesmärgi  saavutamiseks on Lätil olemas kirjas kajastatud valmisolek sõlmida leping Valga Haigla ning Läti ametiasutuste vahel, siis Valga Haigla on omalt poolt valmis lepingut sõlmima," kinnitab haigla juht.

Lisaks kiirabiteenusele ja erakorralisele meditsiinile teeb Marek Seer ettepaneku läbirääkimistel ühe teemana käsitleda ka Läti patsientide paremat ligipääsu kõigile Valga Haigla teenustele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.