• 26.09.16, 16:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tänavu on AIDSi diagnoositud pea kaks korda rohkem

Eestis on tänavu HIV diagnoositud 158 inimesel ja aidsi haigestumine on tuvastatud 30 korral. Ehkki aasta pole veel lõppenud, on aidsi diagnoositud juba rohkem kui möödunud aasta peale kokku.
Tänavu on AIDSi diagnoositud pea kaks korda rohkem
Mullu diagnoositi terviseameti andmetel HIV 270 inimesel ja aids 19 inimesel, vahendas ERR.

Seotud lood

Uudised
  • 23.09.16, 16:30
Tartu teadlased arendavad uudset HIV-i testi
Eestis jätkub endiselt HI-viirusesse nakatumine. Hea uudis on aga see, et Tartu ülikooli teadlased on kindlaks teinud selle ühiskonna osa, kus viirus praegu aktiivselt levib. Samas on nad ka välja töötamas uudset testi, mis võimaldaks viirust ja nakatumise aega senisest täpsemalt määrata.
Uudised
  • 30.11.16, 16:00
HiV-testimisnädalal avastati kaks nakatunut
18.–25. novembrini toimus HIV testimisnädal, mille jooksul olid testimisvõimalustele avatud ka kiirtestimise kabinetid kaubanduskeskustes seitsmes erinevas linnas.
Uudised
  • 01.11.16, 13:15
Perearstid on valmis HIV-teste tegema
Eesti on HIV leviku poolest Euroopa Liidus esikohal. Eesti Perearstide Seltsi juhi Diana Ingeraineni sõnul on perearstid valmis HIVi testima, et nakkusele piiri panna.
Uudised
  • 17.10.16, 08:00
HIV-patsientide ravisoostumus sai doktoritööks
Tartu ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi spetsialist Kaja-Triin Laisaar uuris doktoritöös, missugune on HIV-positiivsete patsientide ravisoostumus ja turvaline seksuaalkäitumine ning missugused tegurid seda mõjutavad.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele