13 november 2016 07:55
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Sajast tasuta uuringul käinud naisest 3 said kohe vähi diagnoosi

Regionaalhaigla laupäevasel tasuta rinnauuringute päeval käinud naistest leiti radioloogilistel uuringutel kolmel rinnavähk ja lisaks ootavad kaks vähikahtlast juhtu lõplikuks diagnoosiks rinnabiopsial võetud histoloogilise uuringu vastust.

 Radioloogiakeskuse juhataja dr Maret Talk tõdes päeva lõpuks: „Meie vabatahtlikul tööl, mille võtsime ette eesmärgiga teavitada üldsust ja naisi rinnavähi varase avastamise tähtsusest, oli lisaks konkreetne käegakatsutav praktiline tulemus ning avastatud kasvajatega naised saavad kiiresti alustada raviga,“ lisades: „Meie sõnum on teadvustada sõeluuringutel käimise vajadust ja seda, et rinnavähki haigestumise risk on kõrge ka vanemaealiste naiste hulgas ning Eestis tuleks rinnavähi sõeluuringut laiendada vanematele naistele nii nagu see on teistes Euroopa riikides.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee