14 november 2016 09:45
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ulp: rinnavähi sõeluuringut tuleb teha ka üle 62aastastele naistele

Foto: Meeli Küttim/ÄP

TÜ Kliinikumis käis 12. novembril tasuta rinnavähiuuringul ühtekokku 46 naist, kellest ühel avastati rinnavähk, rääkis kliinikumi arst Sulev Ulp.

Kuna Eestis kutsub haigekassa ainsana Euroopa Liidus rinnavähi sõeluuringule vaid 50 – 62 aastaseid naisi, aga rinnavähi haigestumus kasvab pidevalt kuni 74. eluaastani (vt. graafik), otsustas Tartu Ülikooli Kliinikumi sõeluuringugrupp pakkuda Tartu ja Lõuna-Eesti naistele võimalust oma rindu tasuta uurida.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee