8 november 2016 11:15
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Maret Talk: vanemad naised on jäetud meil Jumala hooleks

Radioloog Maret Talk, haigla juht Agris Peedu ja radioloogiakeskuse juht prof Sergei Nazarenko.  Foto: PERH: Terje Lepp

PERHi radioloogiakeskuse juhataja dr Maret Talk rääkis täna haigla radioloogiaseminaril, et kahjuks on meil jäetud vanemad naised Jumala hooleks, perearstid ei taha hästi saatekirju anda, kui nad ise soovivad rindu kontrollima minna.

Euroopas on rinnavähk Talgi sõnul tõsine teema. Aastas sureb rinnavähki piltlikult 100 Estonia laevatäit naisi. Naistel on risk elu jooksul haigestuda 1:8. Eestis aga rinnavähi sõeluuring hõlmab suhteliselt kitsa vanusevahemiku naisi ja pärast 62. eluaastat neid enam sõeluuring ei hõlma.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee