Veiko Reigo: tedents on järjekordade pikenemisele

Ambulatoorse silmaarstiabi kättesaadavuse probleeme on püütud lahendada, kuid need toovad kasu pikemaajalises perspektiivis, rääkis silmaarstide esindaja Veiko Reigo.

"Silmaarstide seltsi poolt tahaksin esmalt tunnustada haigekassa ja sotsiaalministeeriumi poolt viimasel ajal ülesnäidatud initsiatiivi leidmaks lahendusi ambulatoorse silmaarstiabi kättesaadavuse parandamiseks," tunnustas erialaseltside ühispöördumisele allkirjutanud Eesti Oftalmoloogide Seltsi president Veiko Reigo haigekassa ja sotsiaalministeeriumi tehtud samme ning avaldas lootust, et need algatused ka aastate pärast kõigile sobiliku lahenduse leiavad. 

"Saatekiri silmaarstile, 3- aastaste ja koolieelsete lasete skriininguplaan või diabeetikute funduskaameraga skriiningu rakendumine aitaks aastate pärast vähendada silmaarstide ootejärjekorda," kinnitas Reigo. Kahjuks aga ei anna need meetmed tema sõnul lahendusena lühiajalist efekti ning ei lahenda viimaste aastate jooksul kuhjunud meditsiini alaharahastamise probleemi.

"Lisaks pikale ambulatoorsele ooteajale on oftalmoloogias samuti tendents mõnede statsionaarset ravi vajavate operatsioonide järjekorra pikenemisele," rääkis Reigo.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.