Anneli Kannus: ootame päris otsuseid

Õdede liidu juht Anneli Kannus.
Õdede liidu juht Anneli Kannus.

Õdede liit jälgib tähelepanelikult erinevate osapoolte järgmisi samme ning tegemistega ei kiirusta, kinnitas õdede liidu president Anneli Kannus.

EÕL volikogu korraline koosolek on aprillis ja hetkel pole planeeritud erakorralist koosolekut kokku kutsuda, kinnitas õdede liidu president Anneli Kannus.

"Kõigepealt ootame järgmisel nädalal toimuva haigekassa nõukogu otsuseid, edasi töö- ja terviseministri ettepanekute esitamist valitsusele," rääkis Kannus. 

"Loomulikult arutavad töötajate esindusorganisatsioonid ühtlasi võimalikke järgmisi samme. Kindlasti ei suhtu me kergekäeliselt streiki. Samas tuletan meelde, et nii nagu kriisiks valmistumine ei tähenda veel kriisi, on ka streigiga. Lubadusi on antud aastaid," jätkas Kannus.

"Mul on kahju, et poliitikud ja ametnikud tunnetavad survet ning usaldamatust, mis lämmatab. Kerge pole ka töötajate organisatsioonide esindajatel. Lohutuseks on vaid see, et iga juhi töös on raskeid valikuid rohkem kui kergeid," kinnitas Kannus.

Ta lisas, et tervishoiusüsteemi kriisi näevad igapäevaselt süsteemis olevad inimesed veel tõsisemana, kui tänased poliitikud või ajakirjanikud seda kajastavad.

"Tänases situatsioonis ei loe tõdemus, et usaldamatuse on ehitanud teised. Usaldus saab kasvada vastastikku, andes sõnadele sisu. Meie oleme esimese usaldus märgi andnud, kuna ootame päris otsuseid. Oluline on, just nüüd, sõnadelt liikuda tegudele," kinnitas Kannus õdede liidu ootusi.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.