Arstid homme komisjoni ees: umbmäärasusest ei piisa!

Arstide liidu president Lembi Aug.
Arstide liidu president Lembi Aug.

Arstide liit ootab poliitikutelt konkreetsete kohustuste võtmist, sest umbmäärastest lubadustest ei piisa.

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab 14. veebruaril arstide liidu üldkogu ja arstlike erialaseltside avaldusi arstiabi parandamiseks ja tervishoiu rahastamise suurendamiseks.

Arstkonna esindajad pöördusid valitsuse ja riigikogu poole möödunud aasta detsembri alguses.

Arstide liidu 13.02 teade:

Arstid tõdevad, et alarahastamine sunnib tegema patsientide jaoks halbu valikuid – lükkama edasi õigeaegse ravi alustamist ja piirama kulusid, mistõttu kannatab arstiabi kvaliteet. Alates 2013. aastast on pidevalt halvenenud haiglaravi kättesaadavus, mille mahtu on tunduvalt kärbitud.

Paljude haigete seisund järjekorras oodates halveneb, tõsised tervisehädad tekitavad neile põhjendamatuid kannatusi ja nad vajavad lõpuks erakorralist ravi, mis on aga plaanilisest oluliselt kallim.

Erakorralise meditsiini osakonnad on ülekoormatud ja eluohtlikus või kriitilises seisundis sinna toodud patsientide hulk on viimase kolme aasta jooksul kasvanud rohkem kui kolmandiku võrra.

Arstkonna pöördumistes on ettepanekud rahastamist suurendada, et haigekassa saaks katta kõik kvaliteetse arstiabi kulud vastavalt tegelikule põhjendatud ravivajadusele. Haiglaravi maht on vaja taastada vähemalt 2013.a tasemel.

Samuti tuleb valitsusel koostada tervishoiu rahastamise jätkusuutlik mudel ja pikaajaline kava tervishoiukulude osakaalu tõstmiseks Euroopa Liidu keskmisele tasemele.

Inimesed vajavad turvatunnet, et nad saavad haigestumise korral õigeaegselt head arstiabi. Arstide liit ootab poliitikutelt kiireid otsuseid ja konkreetsete kohustuste võtmist. Umbmäärastest lubadustest ei piisa.

Arstide liidu ja erialaseltside pöördumiste täistekstid leiate siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.