Terviseminister Jevgeni Ossinovski leiab, et suurhaiglate rahakasutus on võrreldes samas suurusjärgus eelarvega riigifirmadega seni tähelepanu alt liiga väljas olnud. Seetõttu on seal ka õigustatud politsei suurem ringitoimetamine.

- Foto: Scanpix/PantherMedia
Kolmapäeval (5. aprillil, toim) riigikogu infotunnis küsis reformierakondlane Urmas Kruuse tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskilt, kas ta suudab korralageduse haigekassas välja selgitada ja välja juurida. „On täiesti hullumeelne anda raha juurde süsteemi, kus iga päev põhimõtteliselt röövitakse ja patsiendid ei pääse arsti juurde,“ lisas Kruuse.
Seotud lood
Lisaks hiljuti avalikuks tulnud hoolduskliiniku altkäemaksu juhtumile on Eesti tervishoius viimase mõne aasta jooksul aset leidnud neli suuremat kohtuasja, kus teemaks altkäemaksu võtmine või korruptiivne käitumine.
Kuigi tervishoius on praegu väga palju lahtiseid otsi, on vähemasti haigekassa selle aasta lepingud haiglatega sõlmitud. Sarnaselt eelmiste aastatega olid ka seekordsed mahud soovitust tunduvalt väiksemad.
Haigekassa nõukogu tellib meditsiiniseadmete müügitehingute kontrolliks lisaauditi.
Küsisime haigekassast, kuhu on jõudnud nädal hiljem uurimine abivahendifirmade väidetava pettuse osas ja kas vastab tõele väide, et hoopis digiretseptikeskuse ülesehituse vea tõttu satuvad ortoosid süsteemi kallima hinnaga.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.