HPV-vaktsiini vaidlustus läks edasi halduskohtusse

GSK on andnud 29. mail riigihanke vaidluskomisjoni esitatud otsuse ravimifirma vaide tagasilükkamise kohta halduskohtusse. Riigihankemenetlus on peatatud.

"29. mail 2017 tegi vaidlustuskomisjon otsuse, millega jättis kaebuse rahuldamata. 1. juunil kaebas vastaspool vaidlustuskomisjoni otsuse edasi halduskohtusse," kinnitas Eva Lehtla sotsiaalministeeriumist.

"Halduskohus on rakendanud riigihankele esialgset õiguskaitset ja riigihankemenetlus on tänase seisuga peatatud - 5.juunil pakkumusi ei avatud ja pakkumuste avamise tähtaega on edasi lükatud," rääkis Lehtla.

Halduskohtu istung toimub 16. juunil.

GSK Eesti OÜ soovis mai alguses peatada riigihanke „Vaktsiinide ja tuberkuloosiravimite ostmine“ hankemenetkuse, kuna hankija ehk sotsiaalministeeriumi kehtestatud hindamiskriteerium on HPV vaktsiinile on GSK hinnangul subjektiivne ega hinda tegelikkuses pakutava vaktsiini tõhusust.

Riigihangete vaidluskomisjon otsustas jätta GSK vaide rahuldamata, kuna hindamiskriteeriume ei saa pidada riigihangeteseadusega vastuolus olevaks. 

Samuti otsustati eelnevast tulenevalt jätta GSK poolt vaidlustuse esitamiselt tasutud riigilõiv GSK kanda.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.