Pressiteade

Synlab kolis labori Veerenni tänavale

Synlab kolis uude majja.
Synlab kolis uude majja.

Eesti suurim meditsiinilabor Synlab kolis 23. juunil uude kesklaborisse Veerenni Tervisekeskuses.

Synlabis tehakse miljoneid analüüse aastas ja 40% firma käibest moodustab meditsiiniteenuste eksport. Tallinki laevadega tuuakse Soomest Eestisse analüüsimiseks 3 korda päevas kokku aastas üle miljoni proovi. Soomlaste poolt enamtellitavad analüüsid on laias laastus samad nagu eestlastel.

Arstide ja ise tervisekontrolli pöörduvate inimeste poolt enamtellitav analüüs on hemogramm ehk üldverepilt, mida Synlab teeb aastas üle 400 000. Sellele järgnevad neerunäitaja kreatiniin, kolesterooli testid, põletikumarker C-reaktiivne valk, maksa ja kilpnäärme analüüsid. Viimastel aastatel on kasvanud vitamiin D taseme määramine. Suguhaiguste testimine on aastaid jäänud samaks.

„Uus labor loob paremad eeldused veelgi kvaliteetsema laboriteenuse osutamiseks. Laienevad verevõtu- ja nõustamisvõimalused, automatiseeritakse laboriprotsesse, täiendatakse tehnilist võimekust, senine Tartus paiknenud suguhaiguste testimine saab Tallinnasse kolitud,“ nimetab peamisi uuendusi teenusejuht Jaanus Nestra.

Lisaks uuele Veerenni Tervisekeskusele avati verevõtupunktid ka Lasnamäe Tervisemajas (Linnamäe tee 3) ja Narva mnt 7. Uue näo ja avarama sisu on saanud ka Viimsis Fertilitases asuv verevõtupunkt.

Synlabi põhitegevus on laboriteenuse osutamine pere- ja eriarstidele, haiglatele, töötervishoiukeskustele jt meditsiinisektoriga seotud asutustele. Lisaks kasutavad erapatsiendid laboriarstide konsultatsioonide, tervisekontrolli pakettide ja üksikanalüüside tellimise võimalust otse laborist.

Alates 26. juunist on Synlab Eesti kesklabori uus aadress Veerenni 53a. Senine labor Väike-Paala 1 aadressil suleti eelmisel nädalal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.