Lätis hakkasid arstid PAKide liitmise tõttu streikima

Pilt Eestis toimunud tervishoiutöötajate streigist 2012. aastal. See algas 1. oktoobril ja kestis kokku 25 päeva.
Pilt Eestis toimunud tervishoiutöötajate streigist 2012. aastal. See algas 1....

Läti perearstid alustasid tähtajatut streiki, sest pole nõus perearstikeskuste liitmise ja tervishoiuministeeriumi pakutud rahastamismudeliga.

Samuti ei soovi tohtrid e-tervishoiule üle minna enne, kui patsientide andmed on seal täielikult kaitstud, vahendas ERRi uudisteportaal.

Tööseisakut peab 650 Läti perearsti ehk enam kui pool kõigist perearstidest. Pereõed jätkavad tööd ja osutatakse ka erakorralist abi. Enamikul patsientidest tuleb aga streigi ajal pöörduda lähimasse haiglasse.

Lätis on haiglad väiksemais keskustes juba ammu suletud ja perearstide streik tähendab, et abi järele tuleb pöörduda väga kaugele - 50 ja 80 kilomeetrit ja rohkemgi.

Perearstid streigivad, sest nende tasu on kolleegidega võrreldes väiksem ja ülesandeid tuleb üha juurde. Samuti rikub perearstide reformikava tohtrite meelest perearstide töömudeli põhimõtteid. Nimelt plaanib tervishoiuministeerium ühendada senised perearstipraksised (PAK) suurteks keskusteks.

Valitsus on nõus tõstma kolmandiku võrra perearstide palka, kuid tohtrid omakorda soovivad, et lisaraha oleks mõeldud kogu praksise jaoks. 

Läti perearstide assotsiatsiooni andmeil on Läti perearsti keskmine palk praegu alla 900 euro, lubatakse 200 euro suurust tõusu. 

Pikemalt ERRi lehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.