Maavanem pöördus maa-apteekide toetuseks sotsiaalkomisjoni poole

Tartu maavanem Reno Laidre.
Tartu maavanem Reno Laidre.

Tartu maavanem Reno Laidre tegi riigikogu sotsiaalkomisjonile ettepaneku analüüsida videosilla kasutamise võimalikkust apteekides ja muuta seadust.

Tartu maavanema poole pöördus Apotheka kaubamärki kasutava Terve Pere apteegi esindaja, kes on mures apteegiteenuse kättesaadavuse pärast maapiirkonnas.

Apotheka juurutas selle aasta juunikuus Tartu maakonnas Kavastu ja Luunja apteegis teenuse, mille puhul proviisor nõustas klienti videosilla vahendusel ning füüsiliselt viibis apteegis vastava koolituse saanud klienditeenindaja. Ravimiamet keelas apteekides videosilla kaudu patsientide nõustamise ning teenus tuli alates selle aasta augustist lõpetada.

Reno Laidre toob apteekrite kogemusele tuginedes välja, et kvalifitseeritud proviisoreid on maa-apteekidesse keeruline leida ning personaliprobleem tugevneb veelgi suvepuhkuste ajal, mil pole asendajaid apteekritele, kes töötavad üksi.

"Eesti poliitikakujundajad, seadusandjad ja täitevvõim on igati soosinud nutikate e-lahenduste juurutamist, mis muudaksid teenused kättesaadavaks sõltumata inimese elukohast," kirjutab maavanem sotsiaalkomisjoni juht Helmen Kütile saadetud pöördumises ja palub sotsiaalkomisjonil analüüsida võimalust seadustada maapiirkondade apteekides proviisori nõustamine videosilla vms tehnilise lahenduse vahendusel.

Juuni alguses tutvustas Apotheka Luunja ja Kavastu apteekides Eestis uudset infotehnoloogilist lahendust – patsiendi videosilla teel nõustamist – mille eesmärk oli tagada ja parandada maapiirkondades ravimite kättesaadavust. Ravimiamet keelas uudse lahenduse, mistõttu pidid nimetatud apteegid augustist uksed sulgema.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.