WHO: võtke eesmärgiks 6% SKPst

Maailma Terviseorganisatsiooni esindaja Tamas Evetovits andis Eestile soovituse võtta eesmärgiks suunata tervishoiu rahastamisse 6% SKPst.

Tamas Evetovits tõi haigekassa ja Maailmapanga ühiskonverentsil tervishoiuteenuste rahalisest kättesaadavusest rääkides välja, et just avalik tervishoiu rahastamine on see, mis pakub patsientidele finantskaitset. Eesti puhul tuleks eesmärgiks võtta suunata 6% SKPst tervishoidu.

Teine number, mida Evetovits rõhutas, oli 15. Vähemalt 15% peaks olema tervishoiu eelarvesse riigieelarvest tulev osa. Aga 15% ja alla selle peaks olema ka patsientide omaosalus kõikidest tervishoiukuludest. Eestis on see praegu umbes 20%.

Evetovitsi peamised soovitused Eestile patsientide finantskaitseks olid veel: vähendada omaosalust, suurendada tervisekindlustusega hõlmatust ja püüelda selle poole, et see oleks kõigil olemas, suurendada strateegilise ostmise tõhusust ja pakkuda enam integreeritud tervishoidu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.