Avastati 72 geneetilist rinnavähi riskitegurit

Rahvusvaheline uurimisrühm avastas 72 geneetilist rinnavähi riskitegurit.

Uurimisrühm avastas, et umbes 70% rinnavähirakkudest esineb östrogeeni retseptori proteiini. Tulemused näitavad, et östrogeeni retseptori suhtes positiivsed ja negatiivsed rinnavähid on bioloogiliselt erinevad vähitüübid ning need arenevad erinevate mehhanismidega, vahendas Mediuutiset.

Uued uurimistulemused aitavad mõista, miks mõnedel naistel on tõusnud risk haigestuda rinnavähki ja millised geenid ning raku mehhanismid on sellega seotud. Uuringus näidati, et mitmed neist geenidest on pahaloomuliste rinnakasvajate puhul muteerunud.

Uuringus tõdeti lisaks, et geneetilise riski põhjal on ühel protsendil naistest enam kui kolmekordne risk haigestuda rinnavähki võrreldes populatsiooni keskmisega.

Uuring pea kahekordistas rinnavähi seni tuntud geneetiliste riskitegurite määra. Kokku on neid riskitegureid nüüd umbes 180.

Uuringu tulemused avaldati teadusajakirjades Nature ja Nature Genetics. Värsked avastused teinud OncoArray konsortsiumis töötab 550 uurijat 300 uurimisrühmast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.