Eelnõu annab kõikidele residentidele kindlustuskaitse

Noor arst.
Noor arst.

Kooskõlastusringile saadetud eelnõuga võimaldab riik arst-residentidele kindlustuskaitset ka residentuuri baasasutusega sõlmitud kuni ühekuulise töölepingu puhul.

Sotsiaalministeerium saatis sel nädalal kooskõlastusringile "Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse" eelnõu.

Senist eelnõu on täiendatud "Ravikindlustuse seaduse" (RaKS) sättega, mille kohaselt tekib arst-residendi kindlustuskaitse ka residentuuri baasasutusega sõlmitud kuni ühekuulise töölepingu puhul.

Eelnõu seletuskirjast nähtub, et arst-residentidele praktilise koolituse ajaks ravikindlustuskaitse tagamiseks on RaKS-i muudatus kiireloomuline ning selle reguleerimisvajadusele on 2017. aasta kevadel tähelepanu juhtinud ka õiguskantsler. Samuti ei kaasne muudatusega olulist mõju. Selletõttu ei eelnenud ka sellele muudatusele väljatöötamiskavatsust.

Tartu Ülikooli seaduse kohaselt ei ole arst-residendid üliõpilased. Arst-residendid läbivad residentuuri praktilise koolituse residentuuri baasasutustega määratud ajaks sõlmitud töölepingu alusel ning RaKS-i alusel saavad nad ravikindlustuse kui töötajad, mitte kui õpilased.

RaKS § 5 lõike 2 punkti 1 kohaselt saab isik tähtajalise töölepingu puhul kindlustuskaitse, kui selle tähtaeg ületab ühte kuud. On tekkinud probleem mõnede arst-residentidega, kelle kindlustuskaitse on katkenud, kuna nende praktilise koolituse töölepingud erinevates baasasutustes on vastavalt kehtestatud residentuuri programmidele ühekuulised (mitte üle ühe kuu).

Kui selliseid ühekuulisi töölepinguid erinevates baasasutuses on järjest nt kaks või rohkem, siis on arst-resident jäänud kindlustuskaitseta. Eriti võib see puudutada peremeditsiini eriala, kus on palju ühekuulisi praktilise koolituse tsükleid erinevates baasasutustes.

Seega lisatakse seadusesse, et arst-residendi praktilise koolituse ajaks sõlmitud töölepingute puhul tähtaja piirangut ehk üle ühekuulist nõuet ei rakendata. 

Eelnõu täismahus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.