Meditsiinimõjutaja 2017 on Toivo Tänavsuu

Kingitud Elu juht Toivo Tänavsuu
Kingitud Elu juht Toivo Tänavsuu

Meditsiiniuudiste toimetus valis lugejate abiga tänavuseks meditsiinimõjutajaks vähiravifondi Kingitud Elu asutaja ja kõneisiku ajakirjanik Toivo Tänavsuu.

Toivo Tänavsuu kogus 363 vastaja käest 29% hääli. Tema poolt asutatud vähiravifond on eriti tänavu suutnud silma paista ja koguda nii täiskasvanud kui ka lastest vähihaigete aitamiseks rekordsummasid. Hiljuti 7aastase Annabeli annetuskampaania lõppes erakordse tulemusega, väga edukas oli kohe pärast seda toimunud kampaania politoloogiaõppejõu Agu Uudelepa toetuseks.

Vähiravifondi on hakatud järjest rohkem tunnustama ja tähele panema. Sel esmaspäeval tunnustas ka president Kersti Kaljulaid Lihulas vähiravifondi vabatahtlikke. 

Seejuures oskab fond oma tööd korraldada võimalikult mitmekesiselt ja huvitavalt. Järjest rohkem näib, et asutustel on prestiiþne siduda oma üritus, kontsert, aga kasvõi veebipõhine kokaraamat vähiliidu kampaaniaga, rääkimata üleskutsest annetada jõulukingitusteks mõeldud raha hoopis haigete heaks. Hiljuti koguti vähiliidule raha Tallinna munitsipaalpolitseis - vähiliit on andnud paari aastaga võimaluse head tehes end hästi tunda ja näha, et abist on tõesti kasu.

II koha pälvis meditsiinimõjutaja konkursil hambaarstide liidu juht Marek Vink. Tema roll tänavu oli juhtida korduvalt tähelepanu asjaolule, et riik on täiskasvanute hambaravihüvitusega mööda pannud  - see ei motiveeri ei arste ega ka patsiente.

III pälvis perearst Karmen Joller, kelle sõnavõtud küll nohuste laste, vaktsineerimise kasulikkuse kui ka toidulisandite kasutuse kohta ei jäta kedagi ükskõikseks ja annavad tunnistust suurest julgusest. 

Meditsiiniuudiste toimetus valib aasta meditsiinimõjutajat 2009. aastast. Esimesena pälvis selle tiitli LTKH neuroloog Katrin Gross-Paju.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.